czwartek, 28 kwietnia 2011

Oficjalna informacja

DexM to projekt dotyczący komiksu, ilustracji, a także tekstów literackich. Cała zabawa polega na tym, że autorzy muszą dokończyć, zilustrować lub opisać zaczęte przez nas zdanie. To nie koniec boskiej zabawy, każdy przejaw twórczości powinien być wpisany w koło.     

DexM to także trójnia tworzona przez LaguiLagu, Argh i Sempa - trzy osoby  zgłębiające tajniki sztuk wyzwolonych na ASP w Łodzi ( kolejno: Lagu malarstwa, Argh grafiki projektowej, Semp grafiki warsztatowej ).
W pierwszym numerze Deus ex Machiny pojawią się komiksy i ilustracje aktywnych rysowniczek z Rumunii:  Marii Surducan, Ileany Surducan i Alexandry Gavrili. Trzeba wspomnieć, że Maria i Ileana prowadzą zina Glorioasa Fanzina, w którym obok rumuńskich artystów można zobaczyć komiksowe prace z Polski.
Swoimi pracami zaszczyciły nas Maria Surducan, Ileana Surducan, Alexandra Gavrila, Helena Szymborska, Slotshe, Łukasz Rydzewski (Xide), Angelika Rasmus, Patrycja Błaszczyk, Jarosław Kozłowski, Michał Misztal i my LaguiLagu, Semp, Argh. Michał Misztal przeprowadzi wywiad dla DexM w kąciku ‘Oko w oko’, a Semp zajmie się zaprezentowaniem wybranego webkomiksu w kąciku ‘Łeb w łeb’.
DexM nr.1 nie będzie wydrukowany w oszałamiającej ilości, ale mamy nadzieję, że wystarczy dla wszystkich zainteresowanych. W miarę rośnięcia zainteresowania będziemy zwiększać nakład przyszłych numerów. Artyści biorący udział w DexM mają zapewniony egzemplarz.
 Za skład naszego dziecka odpowiada Semp (Anna Sęp) i Argh ( Anna Rutkowska), za projekt okładki Argh, a LaguiLagu zajmuje się kontaktami i sobą.

 Wszystkim autorom biorącym udział w Deus ex Machina serdecznie dziękujemy i zapraszamy do drugiego numeru, a zainteresowanych prosimy o maile  na bogna.ma.szynie@gmail.com i odwiedziny na blogu DexM . Pierwszy numer ukaże się do 12 maja.

        

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz